Blog
07 listopada 2017

Zostać super bohaterem komiksu. Program lojalnościowy wydawnictwa Marvel

Najstarszy oraz najbardziej spopularyzowany na całym świecie producent i wydawca komiksów Marvel Comics przygotował nie lada gratkę dla swoich fanów. Program lojalnościowy Marvel Insider to szansa dla wielbicieli komiksów na dołączenie do wszechświata Marvela i stanie się jednym z super bohaterów komiksu.

Amerykańska e-lojalność popkulturowa

Marvel Insider to program lojalnościowy dla fanów marki z USA w wieku 18+, którego głównym celem jest nagrodzenie wielbicieli komiksów Marvela za interakcję online z marką. Jest to jedna z pierwszych tego typu strategii lojalnościowych na światowym rynku franczyzy popkulturowej.

Celem większości programów lojalnościowych jest przede wszystkim nakłonienie klientów do dokonania zakupu lub przetestowania konkretnego produktu. Program Marvela jest zupełnie inny. W jego założeniu fani marki mogą zostać nagrodzeni m.in. za śledzenie marki Marvel w mediach społecznościowych, oglądanie filmów na kanale YouTube, czytanie i oglądanie zawartości na stronie Marvel.com, pobieranie najnowszych podcastów lub poprzez odpowiadanie na pytania związane z bohaterami komiksów Marvela. Program Insider to nietypowa struktura lojalnościowa, która zamiast nakłaniać do kupowania produktów, angażuje fanów w udostępniane przez Marvela treści multimedialne, dając im jednocześnie możliwość zbierania punktów za swą aktywność i wymienianie ich na atrakcyjne nagrody ze świata komiksu.

Specjalne nagrody

Najczęściej ogólnie wykorzystywane programy lojalnościowe proponują swoim uczestnikom m.in. wszelkiego rodzaju zniżki i promocje, bezpłatne dostawy czy też darmowe produkty, które, mimo swej atrakcyjności, nie zawsze trafiają w gusta odbiorców. Program Marvel Insider oferuje szeroki wachlarz nagród specjalnie dostosowanych do potrzeb oraz pragnień entuzjastów świata komiksów, których nie będą w stanie zdobyć w żaden inny sposób. Fani mogą otrzymać m.in. cyfrowe wersje komiksów na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne, wszelkiego rodzaju oryginalne pamiątki ze świata Marvela, a nawet możliwość włączenia się do realizacji komiksu.

Elita za punkty

Program Marvel Insider posiada złożoną strukturę i w zależności od liczby zdobytych punktów fan komiksów może znaleźć się na jednym z czterech poziomów zaangażowania: Insider, Agent, Elite oraz True Believer. Każdy level został oznaczony innym kolorem oraz liczbą gwiazdek mówiących o jego poziomie elitarności. Logując się do programu Marvel Insider uczestnik otrzymuje informację o liczbie punktów, jakie musi zdobyć oraz ich liczbie potrzebnej do przejścia na wyższy poziom. Jest to bardzo dobra taktyka motywacyjna, mobilizująca uczestników do podejmowania kolejnych działań, aby dostać się do następnego poziomu.

Program Marvel Insider to świetna zabawa dla fanów komiksów tej marki i jednocześnie możliwość zdobycia nagród, których próżno szukać gdziekolwiek na rynku lub wśród zbiorów kolekcjonerskich. Insider jest innowacyjnym rozwiązaniem lojalnościowym w świecie popkultury, który doskonale angażuje uczestników w świat Marvela.

 Sprawdź jak tworzy się programy lojalnościowe w hotelartswie.

Źródła: