Blog
13 października 2017

Najlepszy z najlepszych. Dlaczego program lojalnościowy Best Western wyróżniono w branży?

Best Western Rewards po raz kolejny został uznany za jeden z najlepszych programów lojalnościowych branży hotelarskiej. Zajął drugie miejsce w  amerykańskim rankingu Best Hotel Rewards 2016 i znalazł się w czołowej piątce rankingu U.S. News & World Report’s 2017-2018 Best Hotel Rewards Programs. Czym tak bardzo się wyróżnia Best Western Rewards spośród wielu innych tego rodzaju strategii?

Największą zaletą programu lojalnościowego sieci Best Western jest niezwykła elastyczność będąca odpowiedzią na rzeczywiste oczekiwania klientów. Strategia została maksymalnie dostosowana do uczestników, zapewniając im komfort korzystania i przynosząc jeszcze więcej korzyści.

Niewygasające punkty na koncie uczestnika

W przypadku Best Western Rewards na uwagę zasługuje przede wszystkim bezterminowa ważność gromadzonych przez uczestnika punktów. Oznacza to, że nigdy nie wygasają, co jest nowością świadczącą o tym, że organizatorzy programu lojalnościowego naprawdę biorą pod uwagę oczekiwania klientów. Co więcej, wymiana zgromadzonych punktów jest znacznie łatwiejsza i można jej dokonać w dowolnym momencie na atrakcyjnych warunkach. W programie lojalnościowym przewidziano wiele możliwości w katalogu nagród, m. in.:

  • wymiana punktów na bezpłatne noclegi, których wartość uzależniono od sezonu – co pozwala na oszczędności,
  • wymiana punktów na karty podarunkowe na zakupy o różnej wartości,
  • wymiana punktów na mile lotnicze.

Nowe przywileje przy łatwiejszej zmianie statusu

Program lojalnościowy Best Western Rewards został również zmodyfikowany w taki sposób, że uczestnicy zyskali możliwości podwyższenia statusu członkowskiego na znacznie korzystniejszych warunkach. Na każdym wyższym poziomie niż podstawowy Blue otrzymują też dodatkową ilość bonusowych punktów: Gold 10%, Platinum 15%, Diamond 30%, Diamond Select 50%. Obok przewidzianych w programie nagród, uczestnicy mogą liczyć na specjalne promocje i zniżki.

Cyfrowe karty członkowskie dla uczestników

Innowacją programu lojalnościowego są cyfrowe karty członkowskie dla wszystkich nowych uczestników. Są dostosowane do urządzeń mobilnych obsługiwanych najpopularniejszymi systemami operacyjnymi. Udostępniają informacje analogiczne do standardowej karty, a dodatkowo status i stan punktów. Do dyspozycji uczestników oddano też dodatkowe karty:

  • Best Western Travel Card – będąca formą płatności w hotelach,
  • Best Western Global Free Room Night – uprawniająca do korzystania z bezpłatnych noclegów.

Nowe opcje dostępne w Best Western Rewards ułatwiają uczestnikom korzystanie z programu lojalnościowego. I właśnie dlatego zyskał on już ponad 30 mln zadowolonych klientów, jak również wyróżnienia w prestiżowych rankingach.

Chcesz stworzyć dobry program lojalnościowy? Ucz się od najlepszych! Przeczytaj nasz artykuł o programie lojalnościowym LOT.

Źródła:

https://www.bestwestern.com/content/best-western/en_US/best-western-rewards.html
http://www.all-inclusive.com.pl/najnowsze-wiadomosci/8014-eksperci-wyr%C3%B3%C5%BCniaj%C4%85-program-lojalno%C5%9Bciowy-best-western
http://www.all-inclusive.com.pl/najnowsze-wiadomosci/9626-program-lojalno%C5%9Bciowy-best-western-nagrodzony-przez-ekspert%C3%B3w-rankingu-u-s-news-world-report
http://lubiepodroze.eu/best-western-rewards-oferta-przywrocenia-poprzedniego-statusu/
http://www.e-hotelarz.pl/mht/?p=37214
http://www.horecanet.pl/Program-lojalnosciowy-Best-Western-nagrodzony,wiadomosc,7,wrzesien,2017.aspx
http://www.horecanet.pl/Eksperci-wyrozniaja-program-lojalnosciowy-Best-Wes,wiadomosc,30,styczen,2017.aspx