Blog
11 października 2021

Voltimum Plus – efektywny program lojalnościowy

Voltimum Plus to nowy program nagród dla elektryków, wykonawców i instalatorów. Dołączenie do niego jest proste, a korzyści całkiem spore. Jak powstał ten program lojalnościowy, jak działa, jak dołączyć i co można zyskać? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście!

Powstanie programu

Program lojalnościowy Voltimum Plus powstał we współpracy dwóch firm: Voltimum i Motivation Direct. Pierwsza z nich to największy portal z informacjami o produktach, szkoleniach i nowościach w branży instalatorów i globalnego rynku elektrycznego. W tym roku Voltumum uruchomiło w Wielkiej Brytanii program lojalnościowy o nazwie „Voltimum Plus”, którego głównym celem jest nagrodzenie instalatorów za dokonywanie przez nich zakupy. Drugim celem, jaki przyświeca programowi, jest zwiększenie efektywności sprzedaży. Program szybko zyskuje na popularności wśród profesjonalistów, a ponadto wspiera ich w codziennej pracy. W tym partnerskim programie Motivation Direct jest odpowiedzialne za budowę, hosting i utrzymanie platformy lojalnościowej oraz zarządzanie katalogiem nagród.

W tworzeniu Voltimum Plus brali udział wiodący w branży partnerzy hurtowi tacy jak: CEF, KEW Electrical, Shop4 czy Medlock Electrical Distributiors. Do współpracy zaproszono także międzynarodowych producentów takich jak Schneider Electrical, Signify, LINIAN i WAGO.

Jako długofalowy cel program Voltimum Plus założył sobie rozwój na arenie międzynarodowej. W ciągu najbliższych 12 miesięcy program ma mieć swoją premierę w trzech kolejnych krajach europejskich.

Jak to działa?

Program lojalnościowy działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy zarejestrować się do programu, zrobić zakupy u wybranego dystrybutora biorącego udział w programie, zakupy można zrobić online lub w sklepie stacjonarnym. Można również „naładować” swoje umiejętności przez zapisanie się na webinaria czy wydarzenia online. Punkty dodawane są automatycznie do Twojego konta po dokonaniu zakupu. Następnie wymienia się punkty na dostępne w puli nagrody.

Dlaczego warto?

Voltimum Plus ma dwie główne korzyści, jakie zyskują konsumenci, biorąc w nim udział. Pierwszą korzyścią jest oczywiście zdobycie nagród fizycznych. Jest to klasyczne działanie, jakie oferuje program lojalnościowy: robisz zakupy – dostajesz nagrody. Motiviation Direct i Voltimum dodały jeszcze jedną korzyść do swojego programu – możliwość poszerzenia wiedzy. Webinary i wydarzenia online, które „doładowują” wiedzą również dają punkty w programie, przez co zwiększa się szansa wygranej.

Motywacja, która wynika z możliwości zdobycia nagród, zwiększa efektywność sprzedaży. Uczestnicy chętniej kupują jeśli poza koniecznymi zakupami mogą zyskać cenne nagrody.

O efektywności programu Voltimum Plus świadczy fakt, że w ciągu sześciu miesięcy od uruchomienia w Wielkiej Brytanii zarejestrowano już kilka tysięcy aktywnych użytkowników. Stąd decyzja o rozszerzeniu programu na inne państwa Europejskie. Zachęcamy również do przeczytania artykułu o programie lojalnościowym dla siłowni - FitFighters.