Blog
24 sierpnia 2017

Miles&More, czyli grupowy program lojalnościowy nie tylko linii lotniczych

Darmowy bilet lotniczy? W przypadku osób, które często korzystają z usług linii lotniczych, jest to całkiem możliwe. Do tego wiele promocji i przywilejów przekładających się na komfort podróży. Funkcjonujące na rynku linie lotnicze oferują bowiem swoim klientom szereg korzyści w ramach własnych programów lojalnościowych, jak również strategii obowiązujących w aliansach, których są członkami.

Star Alliance

Jednym z największych i najpopularniejszych sojuszów zrzeszających linie lotnicze jest Star Alliance z międzynarodowym programem Miles&More. Powstał w 1993 roku z inicjatywy Lufthansy, a obecnie należy do niego wiele linii lotniczych i innych podmiotów spoza tego sektora. Jego członkami są m.in.: Lufthansa, LOT, Swiss International Air Lines, Croatia Airlines, Luxair, Brussels Airlines, Turkish Airlines, Adria czy Austrian Airlines. Oprócz linii lotniczych Star Alliance ma wielu partnerów wśród banków, ubezpieczycieli, hoteli, wypożyczalni samochodów (w Polsce mBank i Payback). W sumie podmiotów zaangażowanych w Miles&More jest obecnie ponad 300.

Zasady programu

Aby zostać uczestnikiem programu, wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na dedykowanej stronie. Wymagane jest podanie danych osobowych (imię, nazwisko, data urodzenia) oraz kontaktowych, a następnie założenie indywidualnego konta. Każdy nowy uczestnik otrzymuje kartę członkowską oraz numer będący podstawą przy transakcjach oraz wymianie punktów i mil na przywileje.

Program jest podzielony na trzy poziomy:

  • podstawowy,
  • Frequent Traveller,
  • Senator,
  • Hon Circle.

Na każdym obowiązują inne przywileje, adekwatne do stopnia aktywności uczestnika programu. Im wyższy status, tym więcej przewidzianych korzyści.

Jeśli nowy uczestnik w ostatnich 6 miesiącach korzystał z oferty linii będącej członkiem sojuszu Star Alliance, może ubiegać się o przyznanie adekwatnej liczby mil za ten okres. Warunkiem jest przedłożenie kopii biletu i kart pokładowych potwierdzających odbyte podróże. Jeśli uczestnik dodatkowo zdecyduje się na subskrypcję newslettera, automatycznie na swoim koncie odnotuje 500 mil.

Mile i punkty

Miles&More to program oparty o system punktowy – mile lub punkty przyznawane są za przeloty wybranymi liniami lotniczymi lub zakupy dokonywane u partnerów (jak również kartą banku członkowskiego). Im dłuższa podróż, im większe zakupy, tym więcej cennych mil i punktów uczestnik gromadzi na swoim koncie, zyskując możliwość korzystania z wielu naprawdę atrakcyjnych przywilejów. Zgromadzone na koncie mile i punkty są ważne przez 36 miesięcy na poziomie podstawowym, w przypadku wyższych statusów – bezterminowo.

Korzystna podróż

Program wydaje się być korzystny przede wszystkim dla osób, które często podróżują samolotem. Jednak ze względu na przynależność do aliansu tak wielu podmiotów spoza sektora, również osoby rzadziej korzystającej z ofert linii lotniczych mogą zebrać liczbę punktów i mil uprawniających do korzystania z bonusów.

 

Źródła: