Blog
19 maja 2023

Jakie są korzyści wynikające z korzystania z czeków BLIK?

Dotyczy to również wszelkich mechanizmów związanych z nagradzaniem w programach lojalnościowych. Czeki BLIK odpowiadają na to zapotrzebowanie, stając się rewolucyjnym rozwiązaniem umożliwiającym błyskawiczną gratyfikację każdego uczestnika takiego programu. Co więcej, usługa pozwala na odbiór pieniędzy nawet osobom nieposiadającym konta w banku, karty płatniczej czy aplikacji mobilnej banku. Sprawdź, co jeszcze oferuje czek BLIK.

BLIK coraz popularniejszy na polski rynku finansowym

BLIK z miesiąca na miesiąc systematycznie umacnia swoją pozycję na polskim rynku płatności, co potwierdzają wyniki z pierwszego kwartału 2023 r. Od stycznia do marca br. jego użytkownicy zrealizowali 374 mln płatności o wartości 50,1 mld zł. Oznacza to, że liczba transakcji wykonanych od początku jego funkcjonowania, przekroczyła już 3 mld. Na koniec pierwszego kwartału 2023 r. z BLIKA aktywnie korzystało ponad 13,5 mln osób.

Jedyne takie rozwiązanie na świecie

Czeki stanowią innowacyjną i unikalną na skalę światową usługę BLIK, którą można wykorzystywać podobnie jak standardowe kody BLIK podczas płacenia w sklepie czy też do wypłaty pieniędzy z bankomatu. Co istotne, aby zrealizować czek BLIK, nie ma konieczności posiadania telefonu, dostępu do Internetu, a nawet konta bankowego oraz bankowości elektronicznej!

Komfort i bezpieczeństwo BLIK

Do zrealizowania czeku niepotrzebna jest aplikacja bankowa. Wystarczy 9-cyfrowy czek oraz zabezpieczające, 4-cyfrowy PIN. W ten sposób można wykorzystać czek w każdym bankomacie w Polsce

Pełna kontrola nad czekami BLIK

W aplikacji bankowej widzisz utworzone czeki oraz status ich wykorzystania.

Profesjonalne wsparcie BLIK

Nowe, innowacyjne rozwiązania płatnicze to dbanie o wygodę swoich pracowników i klientów.

Czeki BLIK to ekonomiczne oraz bezpieczne rozwiązanie, które w krótkim czasie zrewolucjonizowało sposób wypłacania nagród i przekazywania dodatkowych środków finansowych. Czek BLIK to jednorazowy, 9-cyfrowy kod, dodatkowo zabezpieczony 4-cyfrowym hasłem. Można nim dokonać wypłaty z bankomatu lub zapłacić w wybranych sklepach stacjonarnych.

Przykładowe wykorzystanie czeku BLIK

 • Przekazywanie środków klientom do wykorzystania w sklepie
 • Dystrybuowanie nagród
 • Wypłacanie świadczeń pracownikom

Czeki BLIK są coraz bardziej popularne w programach lojalnościowych jako sposób nagradzania klientów. Wystarczy, że beneficjent wybierze w katalogu nagród taką opcję.

Beneficjent programu motywacyjnego zyskuje:

 • Wygodny sposób nagradzania jego lojalności
 • Natychmiastową gratyfikację
 • Bezpieczną transakcję
 • Gotówkę na dowolny cel
 • Możliwość wypłaty czeków BLIK w ponad 20 000 bankomatów

Korzyści dla Firmy to przede wszystkim:

 • Wdrożenie innowacyjnej i popularnej rynkowo idei
 • Niższe koszty obsługi programu lojalnościowego
 • Brak konieczności magazynowania, konfekcji i dostawy nagród
 • Kompleksowe rozliczenie i raportowanie wypłat
 • Pełna kontrola nad budżetem programu lojalnościowego

Motivation Direct, przy współpracy z Santander Bank oraz Polskim Standardem Płatności, jako pierwszy w Polsce Incentive House wdrożył czeki BLIK w zakresie nagradzania. Dzięki temu rozwiązaniu uczestnicy programów motywacyjnych zyskują nie tylko natychmiastową nagrodę, ale również pełen komfort oraz satysfakcję z udziału w takiej akcji promocyjnej. Co istotne, otrzymane pieniądze mogą wypłacić kiedy zechcą i przeznaczyć je na dowolny cel.

Wykorzystanie czeków BLIK jako nagród wpływa na niższe koszty obsługi programu w porównaniu do standardowych nagród rzeczowych i kart przedpłaconych, które wymagają ponoszenia dodatkowych logistycznych kosztów pakowania, transportu, magazynowania czy druku. Czek BLIK po prostu się opłaca!