Blog
29 września 2015

5 najlepszych kierunków dla Incentive Travel

Incentive travel jest oryginalną formą nagradzania pracowników za realizację określonych zadań, za szczególne osiągnięcia lub jest traktowane jako zabieg motywacyjny i zachęta na przyszłość. O prawo pierwszeństwa w tej dziedzinie rywalizują koncerny japońskie i amerykańskie, a sama metoda została spopularyzowana na świecie stając się jednym z głównych narzędzi programów lojalnościowych i marketingu bezpośredniego w dużych przedsiębiorstwach.

5 HOT INCENTIVE CITY DESTINATIONS:

Wybór kierunku Incentive travel rzadko pokrywa się z trendami w turystyce wypoczynkowej, dlatego bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu stworzyliśmy ranking 5. top incentive destinations zróżnicowanych pod kątem możliwości i oczekiwań.

 

 

1.       KAPSZTAD


Nowoczesne, dizajnerskie miasto, malowniczo położone pomiędzy  Górą Stołową, a   Oceanem Atlantyckim. Świetne hotele, genialna gastronomia, pobliski szlak winny prowadzący przez bodegi Stellenbosch, Franschhoek, Constantia z możliwością degustacji win oraz apetyczne pokazy kulinarne.

Jakie atrakcje możemy przygotować?

To raj dla fanów sportów wodnych oraz lubiących adrenalinę! Wśród atrakcji między innymi nurkowanie z rekinami, pływanie z fokami oraz wizyta na Przylądku Dobrej Nadziei. Część półwyspu stanowi rezerwat wielu stref przyrody, co ciekawe jest to również obszar jednej z najwyższych na świecie aktywności wyładowań atmosferycznych. Dodatkowe atrakcje to nauka gry na bębnach pobudzająca kreatywność oraz wyprawa safari tropami „Wielkiej Piątki”, czyi pięciu gatunków dużych ssaków, zamieszkujących Afrykę: afrykańskiego słonia sawannowego, nosorożca czarnego, lwa, bawoła, lamparta. W ramach wyjazdu przewidziany nocleg w prywatnym rezerwacie.

Zalety:

 • Luksusowa i niepowtarzalna podróż – bo taki powinien być Incentive Trip,
 • Logistyka i podróż: doskonała komunikacja lotnicza, jedna strefa czasowa,
 • Okres wyjazdów: kierunek niemal całoroczny, świetny głównie południowoafrykańskim latem od listopada do marca.
 • Gospodarz mistrzostw w Pilce nożnej w 2010.

 

2.       RIO DE JANEIRO


Przywodzi na myśl tylko jedno skojarzenie – niesamowity karnawał znany na całym świecie. Pełna paleta kolorów, najlepsze tancerki samby, euforia, fantazja i zabawa. Rio de Janeiro ze względu na swoją historię może szczycić się różnorodnością narodowościową, a ze względu na położenie geograficzne bogatą ofertą turystyczną do której zaliczymy słynne plaże Copacabana i Ipanema oraz lasy tropikalne. Stałym punktem są kolejki panoramiczne na Głowę Cukru i do Pomnika Chrystusa. Miasto nie zasypia również nocą, wieczorami króluje samba i niesamowite BBQ na plażach.

Mając 2 dni więcej warto wybrać się do Wodospadów Iguazu, jednego z 7 współczesnych cudów świata przyrody (UNESCO) lub do Amazonii na łowienie piranii, wieczorne aligator spotting, zajęcia survivalowe, rejs Amazonką czy poznanie plemion zamieszkujących Amamzonię.

Zalety:

 • W zasięgu ręki wszystko czego potrzebuje wyjazd Incentive – piaszczyste plaże, lasy tropikalne, rejsy, kajaki i egzotyka,
 • Logistyka i podróż: Dobre połączenia lotnicze AF, KL, różnica czasu tylko 3 godziny.
 • Okres wyjazdów: kierunek całoroczny,
 • Miasto jeszcze bardziej słynne i modne od World Cup 2014,

 

3.       WIETNAM


Miasto to, to ponad 1000-lentie Hanoi, gdzie czeka nas szalony rajd rykszą, niesamowita zatoka Ha Long (UNESCO), jedne z 7 współczesnych cudów świata dokąd przypłyniemy rejsem, dżonką (dalekowschodnim niewielkim statkiem drewniany bez stępki)na wyłączność. Proponujemy też cruise 5* z serwisem SPA oraz zajęciami kulinarnymi. Podczas rejsu można wybrać się kajakiem pomiędzy labiryntem wysp, rejs łodzią do jaskiń, czy zobaczyć domy w pływających wioskach.

Przy okazji polecamy Sajgon metropolię Południa, miasto jedwabiu, muzyki, znane u nas z filmów o wojnie wietnamskiej. Samochodami z czasów wojny wietnamskiej możemy pojechać do tuneli Cu Chi,  albo eksplorować Deltę Mekongu i smakować azjatyckich specjałów.  Plaże nad morzem południowo chińskim są piaszczyste i szerokie, można zrobić jeep safari na wydmy czy rejs statkiem.

Zalety:

 • Pełna eksploracja kultury, smaków i atrakcji turystycznych Azji, 
 • Logistyka i podróż: Dużo połączeń lotniczych, świetne połączenia wewnętrzne z bardzo dobrą flotą.
 • Okres wyjazdów: Najlepsza pora od listopada do końca marca.
 • Miasto to, to ponad 1000-lentie Hanoi, gdzie czeka nas szalony rajd rykszą, niesamowita zatoka Ha Long (UNESCO),

 

4.       DUBAJ


Jedno z najbardziej luksusowym miast świata – wszystko jest tutaj „naj….” dlatego również organizowane przez nas wyjazdy incentive travel nie odbiegają od tej reguły. Serwis VIP, luksusowy hotel, lunch w Atlantis Palm (luksusowy kompleks hotelowy), dzień na Ferrari World, zwiedzanie Abu Dhabi, kolacja w Burj Khalifa (najwyższym wieżowcu na świecie, jego wysokość wynosi 829 metrów) to tylko niektóre atrakcje.

Zalety:

 • Zastrzyk luksusu, przepychu i doznań,
 • Logistyka i podróż: Bardzo dobre, bezpośrednie polaczenie lotnicze elitarną linią Emirates. Różnica czasu tylko 2 godziny,
 • Dodatkowe atrakcje: kolacja na pustyni, jeep safari, regaty,

 

5.       FINLANDIA


Alternatywą dla ciepłych destynacji będzie mroźna Finlandia, która zachwyca jedynymi w swoim rodzaju atrakcjami. Wyprawa za Koło Podbiegunowe, nocleg w lodowym hotelu, rajdy skuterami śnieżnymi, wizyta w hodowli husky, reniferowe prawo jazdy, łowienie ryb w przerębli, rejs lodołamaczem  i kąpiel w termicznych kombinezonach pośród lodowej kry – prawda, ze brzmi niesamowicie? Długie wieczory sprzyjają integracji i „długim Polaków rozmowom” dla rozgrzania w ciepłej saunie.

Finlandia to miejsce, w którym spełniają się marzenia z dzieciństwa. Na wyjeździe pełnym magii, nie mogło zabraknąć wizyty u prawdziwego, świętego Mikołaja!

Zalety:

 • Niesamowite atrakcje, lodowy hotel, reniferowe prawo jazdy i wizyta u świętego Mikołaja,
 • Logistyka i podróż: Połączenia  bardzo dogodne i krótkie przeloty. Ta sama strefa czasowa,
 • Nie ma lepszej alternatywy dla osób poszukujących innej destynacji, niż ciepłe kraje